Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fiasko v Polsku

6. 12. 2008

Ano,i tak se dá říct naší účasti na výstavě v Nowé Rudě. Ale abych to vzala od začátku. Už ráno nastaly komplikace, protože jsem nemohla najít Portův očkovací průkaz. Chudák Honza schytal po ránu moje klení a nadavky všeho druhu, že ten očkovák byl naposledy v baťohu a teď tam není!!

Na poslední chvíli volám  zoufale Vladaně a ta s klidem konstatuje, že veme průkaz Indouškův a nebude problém. Již se zpožděním nabíráme naši spolucestující s osmiletou šeltinkou a vyrážíme za opravdu hnusného počasí a husté dopravy směr polské hranice a dál.

Na místo přijíždíme včas a vyřizujem nezbytné formality. V našem kruhu se předvádí bearded kolie a po nich mají nastoupit ještě Švýcarští ovčáci, potom teprve my. Rozděláme tedy stanové městečko nahoře na ochozu a já se snažím vyznat v polském katalogu. Najednou slyším Vladanu: "Bordérky jsou v kruhu!!! Kouknu dolů a vidím psi ve třídě mladých.

Od té chvíle  to mám rozmazané. Je to jak ve špatném snu. Vím, že mě polil studený pot a roztřásly se mi všechny končetiny. Portovi nasazuji výstavní vodítko a letím s ním po schodech ke kruhu. Rozhodčí už rozdává diplomy a gratuluje konkurentům. Přišli jsme pozdě, jak to!! Před námi měl být ještě pes ve třídě dorostu, ale nedorazil. Vše se seběhlo tak rychle. Chtěla jsem odejít, ale rozhodčí mi v polštině říká, že nás posoudí. Omlouvám se mu, ale jsem opravdu strašně nervózní a v šoku. Port to ze mě vycítil a nechtěl vůbec stát. Sedal si a byl z celé situace "vykolejený". Výsledek VD mě vůbec nepřekvapil (jednou to muselo přijít:-)

Čest naší výpravy zachránila Vladana s Fárinkou, které vyhrály třídu mladých a Nejlepší junior BOC. Katka s Pili také neudělaly ostudu a ve třídě veteránů získaly V2.

Poučení do příště? Lépe se připravit, nespěchat a být neustále nalepená u kruhu a sledovat, co se děje:-)

Port mi ale udělal radost. Poslední dobou bojujeme s jeho dominancí vůči cizím psům. Na výstavě si psů nevšímal zato ho okouzlovaly feny (poslední dobou ho okouzlují až moc:-). Po "vystavení" byl bezproblémový a veselý. Prostě takový jakého ho znám:-)