Jdi na obsah Jdi na menu
 


MIŠMAŠ 2008

17. 8. 2008
 

10. až 15.8. jsme trávili čas na letním, výcvikovém táboře Mišmaš v Kácově. Pro nekynology nepochopitelná dovolená. Pro nás senzačně strávený týden plný agility, poslušnosti, dogfrisbee a stop.

Cvičila jsem jenom s Portem. Spolu s námi i Anička s Comíkem a Šárka s Kerrym. Kelly si užívala léta ve vodě a s Honzou na procházkách.

Agility

Obrazek

 S Portíkem jsem v podstatě na táboře s agility začínala. Znal tunely a přidali jsme snížené skočky. Všem ukázal, že tunely jsou pro něho něco jako droga a když do té díry nevlítne plnou rychlostí, tak to prostě není žádná sranda. To že by u toho mohl přemýšlet nebo dokonce poslouchat mé povely je u něho nadpsí výkon. Byla to prostě hrozná prča a dával mi to najevo štípáním do různých částí mého těla:-))

ObrazekMěli jsme skvělé trenéry - manželé Evu a Romana Linkovi s půlročním miminkem Terezkou a jejich početnou smečkou. Koncem srpna jim přibude další mimi - borderáček od Lucky Součkové:-)

Museli být obrněni velkou trpělivostí, protože to s námi neměli vůbec jednoduché. Pokusím se řídit jejich radami a budu doufat, že se Portík časem zklidní a začne víc používat hlavu.

Poslušnost:  trénovala Portíkova chovatelka Beata Štýbrová. Bohužel jsme u ní byli jenom jednou, protože jsem neměla dostatek buřtů na motivaci a když už byli, tak nám zase nepřálo počasí. Důležité je, že jsem si poslechla teorií a zase vím něco víc než před tím. Taky nám ukázala jak na stopy a není to zase taková věda, jak jsem si myslela. Trpělivost a cvičit a cvičit.

Obrazek

Frisbee:

si vyzkoušel Honza, protože já jsem na házení dřevo a taky vím, že bych se tomu nijak zvlášť nevěnovala. Uvidíme jestli Honza dostojí slibům a koupí si ty odolný disky jak říkal:-)

Obrazek

Tábor byl prostě senzační. Seznámili jsme se se stejně "ujetejma" lidma a něco se i naučili. Jediné mínus je, že nepřijel figurant Jarda Labík, na kterého jsem se opravdu těšila, že si na něho Portík zakouše. No snad někdy jindy.

Více fotek ZDE.