Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obedience pro štěňátka

30. 6. 2008

ObrazekVčera jsme se vydali do Úhonic u Prahy na seminář obedience. Pořádán byl pro štěňata do jednoho roka a vedla ho skvělá lektorka Petra Florschuetz. Dozvěděla jsem se spoustu cenných rad a metodika výcviku mě velmi oslovila. Především jsem se,ale dozvěděla, že dělám všechno špatně:-)

Výcvik se provádí opravdu po malých krůčcích a klade se důraz na přesnost. Pes musí daný cvik opravdu pochopit, a pak se může pokračovat dál. Velmi důležitý je vzájemný vztah psa a psovoda.

Dívat se na Petru Florschuetz, jak cvičí se svými knírači, je velký zážitek, a přála bych ho vidět všem, co aspoň trochu zajímá práce se psem.

Na obedienci se mi líbí, že na rozdíl od sportovní kynologie se nic nedělá násilím a drylem, ale pozitivní motivací na pamlsky nebo hračku. Také se dá využít i v jiných odvětvých kynologie. Pro výcvik není třeba nic speciálního a cvičit se může klidně doma.

Určitě se do budoucna zúčastníme dalších seminářů, i když jsem se této aktivitě nikdy neplánovala věnovat, na cvičáku v řadě už mě nikdo neuvidí:-)

Fotky