Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pasení v Újezdě

25. 7. 2008

Přijali jsme pozvání na pasení oveček ve Vysokém Újezdě. Ve složení: já s Portem, Terka s Rendym, Lenka s Fany, Šárka s Kerrym a Helča s Kylem. Instruktoři: Bořík Šimek a pan Vostřez.

Všichni jsme začínali s pár ovcemi v košáru aby se zjistilo, jak na ně psi reagují. O Portíkovi jsem věděla už z minula, že ho ovečky zajímají, a že je to pošuk. To se také potvrdilo.

Obrazek

Bořík mi vysvětlil, co mám dělat, kdy chválit, a že se máme naučit stranové povely a zalehnutí na dálku. To je asi nejdůležitější povel v pasení ale i celkově.

Obrazek

Poté se šlo "na ostro" k ovcím a myslím, že to každý z nás zvládl dobře. Nejlépe asi Helča s Kylem, u kterého se projevil největší pastevecký pud a hlavně měli zvládnutou poslušnost.

Důležité zjištění: Pes musí nejprve psychicky dozrát a musí si věřit aby zvládl stádo ovcí.My co máme 9-ti měsíční štěňata nemáme tedy kam spěchat a času máme ještě dost.

Obrazek

Z Portíka mám velkou radost, protože mu to šlo a troufám si říct, že i bavilo. Ovečky se nebál prohánět a neodpustil si štípnutí nejen do ovce ale i do mé nohy:-) Po návratu domů se spokojeně schoulil pod stůl a spal až do rána.


Fotky najdete zde, ale omluvte špatnou kvalitu.

Děkuji Boříkovi a panu Vostřezovi za to, že nám umožnili si to vyzkoušet a samozřejmě poradili jak na TO!